04136, Україна, м. Київ, вул. Івана Виговського (у минулому Маршала Гречка), 13
+38 (044) 498 26 15, +38 (044) 498 26 16 kievctp@gmail.com

Компенсація нестандартного розтискування

Компенсація нестандартного розтискування при виведенні друкарських форм CTP

Найбільш поширена причина «непотрапляння» в кольоропробу – невідповідність друкованого процесу стандарту ISO 12647-2, в першу чергу за величиною розтискування (збільшення растрової точки на відбитку).

Стандарт чітко регламентує величину розтискування для кожного друкованого процесу. Наприклад для листового друку на крейдованому папері розтискування має становити 15% на 50-відсоткової точці, тобто площа точок 50-процентного растра на відбитку повинна бути 65%. Відповідно, якщо на Вашій друкарській машині фактичне розтискування на 50% -й точці становить 25% (що цілком реально) то на відбитку вже буде 75% і в кольоропробу, яка імітує стандартні 65% ви не потрапите. Більш того, розтискування може бути в нормі на 50% -й точці, і при цьому не відповідати стандарту наприклад на 10-ти або 80 відсоткової точці.

Величина розтискування на конкретній машині залежить від безлічі параметрів і “підігнати” її до стандартних значень при друку практично неможливо. Наприклад, зміна щільності фарби робить дуже малий вплив на величину розтискування. Однак для кожного поєднання друкована секція-фарба-папір це величина досить стабільна. Це дозволяє вводити необхідну компенсацію при виготовленні друкарських форм, тим самим отримуючи правильний розмір растрової точки на відбитку. Тобто, якщо ми виміряли, що на даній друкарській секції на 50% точці реальна площа 70% (тобто розтиск становить 20%), то достатньо ввести компенсацію 5% при виведенні форм CtP (вивести на формі 45-відсоткову точку там , де у файлі задано 50%) щоб отримати необхідні 65% на відбитку, і, як наслідок, більш близький до стандарту і кольоропробі відбиток.

Дану послугу ми пропонуємо нашим клієнтам абсолютно безкоштовно в числі інших безкоштовних послуг при виведенні друкарських форм. У нас є все необхідне обладнання для вимірювань і можливість виготовлення друкарських форм з відповідною компенсацією. Для проведення замірів і подальшого виведення всіх Ваших друкарських форм з компенсацією Вам просто потрібно зв’язатися з нашими фахівцями.